پروتکل OVSDB چیست؟

مغماری Open vSwitch

پروتکل OVSDB چیست؟

پروتکل OVSDB چیست؟

به منظور ورود به بحث پروتکل OVSDB لازم است در مورد اوپن وی سوئیچ (Open vSwitch) اطلاعاتی داشته باشید. اوپن وی سوئیچ یک سوئیچ مجازی است که قابلیت اتوماسیون شبکه را فراهم می‌سازد، در حالیکه از واسط‌های مدیریتی و پروتکل‌های استاندارد مانند NetFlow نیز پشتیبانی می‌کند. Open vSwitch همچنان از توزیع بین چندین سرور فیزیکی همانند روشی که در Cisco Nexus 1000v استفاده می‌شود.

در پیاده‌سازی Open vSwitch از یک سرور دیتابیس (ovsdb-server) و یک سوئیچ دیمن (Daemon Switch یا ovs-vswitchd) استفاده می‌شود. پروتکل OVSDB در یک خوشه کنترل (Control Cluster)، در کنار سایر managerها و کنترلرها استفاده می‌کند، تا اطلاعات پیکربندی را برای سرور دیتابیس سوئیچ فراهم کند. کنترلرها جهت شناسایی جزییات جریان‌های بسته که در حال عبور از سوئیچ می‌باشند از OpenFlow استفاده می‌کنند. هر سوئیچ ممکن است مسیریابی‌ها را از چندین manager و کنترلر دریافت کند و هر manager و کنترلر می‌تواند چندین سوئیچ را هدایت کند.

با استفاده از پروتکل OVSDB (Open vSwitch Database Management Protocol) متخصصین فناوری اطلاعات می‌توانند تعداد پل‌های مجازی (Virtual Bridges) را در یک پیاده‌سازی Open vSwitch مشخص کنند که مهندس شبکه را قادر به ایجاد، پیکربندی و حذف پورت‌ها و تونل‌های یک پل می‌سازد. آن ها همچنین می‌توانند صف‌ها را ایجاد، پیکربندی و حذف کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *