آشنایی با پروژه Open-O

به تازگی از نسخه 1.0 پروژه Open-O  رونمایی شده است و لقب sun (به معنای خورشید) را به این نسخه نسبت داده ­اند.

انتشار نسخه Sun روند گسترش پروژه Open-O را در جهت هماهنگ سازی (orchestration) سرویس­ ها در شبکه­ های مجازی سازی شده­ ای فراهم می آورد که در آن ها از SDN و NFV استفاده می­­ شود. پروژه Open-O شامل بیش از دو میلیون خط کد است. این کدها متمرکز بر نمونه­ های کاربردی vCPE (مخفف Virtual Customer premises equipment ) می باشد.

نظر یکی از اعضای کمیته راهبری فنی Open-O در این زمینه بدین شرح است: ” این نسخه این امکان را برای ما فراهم می­ آورد تا فرایندها و زیرساخت درحال توسعه و آزمایشی خود را که توسط تیم توسعه­ ای که در سراسر جهان قرار دارند، ایجاد کنیم.”

Open-O که توسط Linux Foundation میزبانی می­ شود، تمامی جلسات رسمی خود را به گونه­ ای ترتیب می­ دهد که هر یک از اعضا از سراسر دنیا می­ توانند در بازه زمانی مطلوبی در این جلسه شرکت کنند. از اعضای Open-O می­ توان به China Mobile، China Telecom و  Hong Kong Telecom  اشاره نمود.

هم اکنون مدیریت پروژه Open-O به Xiadoing Duan، مدیر بخش فناوری شبکه موسسه تحقیقاتی China Mobile سپرده شده است.

پروژه های دیگر

Open Source MANO، گروه متن باز دیگری است که بر روی MANO (مخفف Management and Network Orchestration) متمرکز است و توسط ETSI (مخفف European Telecommunication Standards Institute)  میزبانی می شود.

ECOPM (مخفف Enhanced Control, Orchestration, Management & Policy) نیز به عنوان پلتفرمی تحت میزبانی AT&T به عنوان پروژه ای متن باز است که بر روی MANO تمرکز دارد.

منبع:

www.sdxcentral.com

آشنایی با پروژه Open-O
امتیاز دهید