راه اندازی 5G تا سال ۲۰۱۹ توسط شرکت KT

راه اندازی 5G تا سال ۲۰۱۹

راه اندازی 5G تا سال ۲۰۱۹ توسط شرکت KT

شرکت KT، اپراتور کره ای،  مدعی است در سال ۲۰۱۹ شبکه 5G تجاری را راه اندازی خواهد کرد،  یعنی یک سال زودتر از برنامه اولیه اش (سال ۲۰۲۰) و همچنین یک سال زودتر از زمانی که پیش بینی می‌شود استانداردهای 5G کامل شوند. KT کاملا هم راستا با آزمایش‌های 5G و اطلاعاتی است که با Verizon Wireless، اپراتور آمریکایی، به اشتراک گذاشته است و این شرکت نیز اعلام کرده است که می‌خواهد در بکارگیری 5G پیشتاز باشد. در مقاله Korea IT News، اوه سئونگ موک بیان کرد: او مطمئن است که استانداردهای 5G Special Interest Group (به اختصار 5G-SIG) بخشی از استانداردهای بین المللی 3GPP خواهد بود. او همچنین اضافه کرد: KT قصد دارد بعد از بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ 5G را بر اساس استاندارد‌های بین المللی در سال ۲۰۱۹ تجاری کند.

در ماه جاری، شرکت KT به منظور توسعه مشترک استانداردهایی که در المپیک بکار خواهد رفت، اقدام به تشکیل 5G-SIG (گروه منافع ویژه 5G) نموده است. استانداردهایی که شامل بالاترین سرعت (20Gb/s) و تاخیر کمتر از 1 میلی ثانیه است که از باند 28GHz و باند 800MHz استفاده می‌کند.

روابط Verizon و KT

جالب است بدانید Verizon در ماه ژوئن اعلام کرد که همکاری نزدیکی با KT در حوزه (SDN (Software Defined Networking و (NFV (Network Functions Virtualization داشته است. همچنین اعلام کرد با این شرکت در حوزه تکنولوژی­های GiGA  همکاری داشته است. KT اولین اپراتور GiGA LTE بود که به کمک ترکیب شبکه LTE و شبکه WiFi محلی خود به بیشترین سرعت دانلود 1.7Gb/s دست یافته است.

به علاوه، KT، Verizon، NTT DoCoMo و SK Telecom با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات آزمایش 5G و شناسایی موارد کاربرد 5G، 5G Open Trial Specification Alliance را تشکیل داده اند.

Verizon با انتشار 5G Specs to vendors شوک بزرگی ایجاد کرد که به اپراتورهای آمریکایی کمک می‌کند تا شبکه 5G خود را بسازند.

به طور همزمان، Verizon اعلام کرد راهنمای مشخصات در مورد آزمایش و اعتبارسنجی اجزای 5G به تولیدکنندگان چیپ ست (chipset)، تولیدکنندگان تجهیزات شبکه و دیگران کمک می‌کند تا ادوات سازگار با 5G را توسعه دهند که به آزمایش و تست اولیه استاندارد کمک خواهد کرد.

اپراتورهای چشم دوخته به 5G

Verizon و KT در برنامه‌های مرتبط با 5G تنها نیستند. مطالعه ای در مورد 5G Readiness توسط اریکسون منتشر شد که بیان می‌کند در حال حاضر ۲۹ اپراتور مشغول ابداعاتی در مورد 5G هستند. بررسی اجمالی آنها نشان می‌دهد ۲۲ درصد آنها درحال برنامه ریزی و ۳۴ درصد در حال توسعه 5G  و ۳۲ درصد در حال انجام آزمایش‌های مرتبط با فناوری 5G در مقیاس واقعی هستند.

جالب است بدانید، بیش از نیمی از اپراتورهای بررسی شده نیز اعلام کردند که بزودی استراتژی واضح و مشخصی برای موارد کاربرد 5G در نظر دارند، به این معنا که آنها چندین حوزه شناسایی کرده‌اند که بسیار از فناوری 5G بهره مند خواهند شد، اگر چه تعداد بسیار کمی ایده‌های مشخصی از مدل‌های تجاری دارند. بیش از ۹۰ درصد پاسخ دهندگان اعلام کردند اینترنت اشیا (IOT) نقشی در monetizing 5G اعمال خواهد کرد و همکاری شخص سوم برای ایجاد درآمد از 5G  ضروری خواهد بود.

منبع:

sdxcentral.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *