۵ پیش‌بینی برای سال ۲۰۱۷

با ظهور رایانش ابری و شرکت‌های نوپایی که براساس آن شکل گرفته‌اند، می‌توان ادعا کرد که اکثر استراتژی‌های شبکه مبتنی بر رایانش ابری باقی خواهد ماند و به این دلیل شبکه‌های به سمت نرم افزار محور شدن در حال حرکت خواهند بود. زیرساخت چنین شبکه‌هایی اصولا مالتی وندور و باز می‌باشد. چنین زیرساختی، قابلیت ایجاد بیشترین میزان نوآوری را همزمان با کاهش ریسک فراهم می‌کند، احتمالات پیش رو را تحت کنترل داشته و کسب و کارهایی را متناسب با سیر تکاملی، همگام با نیازها و فرصت های متغیر بازار به وجود می آورد.

در ادامه پنج تکنولوژی اصلی در سال ۲۰۱۷ بیان شده است.

Cloud

تمرکز اکثریت کاربران بر روی سرویس‌های جدیدی که در گذشته وجود نداشته، می‌باشد. مثلا SD-WAN به جای MPLS-VPN. شبکه‌های SD-WAN در کلاود هیبریدی سازمان‌ها استفاده می‌شود تا از دست تکنولوژی MPLS VPN و سخت‌افزارهای اختصاصی خلاص شویم. این یک راه حل برد-برد می‌باشد. این نسل جدید از سرویس‌های مبتنی بر کلاود، هزینه را برای سازمان‌ها و شعب کاهش می‌دهد، در حالی که فراهم‌کنندگان سرویس را قادر به استفاده از روش‌های متنوع کسب درآمد از طریق SDN-WAN می‌کند و افت درآمد ناشی از کاهش MPLS VPN را جبران می‌سازد.

Open networks

هیچ شرکتی وجود ندارد که به تنهایی بتواند از پس همه نیازهای تکنولوژی برآید. پیش‌بینی می‌شود که معماری‌ها با سرعت بیشتری به سمت Open شدن حرکت کنند.

Security

ظهور تکنولوژی‌هایی از جمله IoT و خطرات سایبری روبه رشدی که در شبکه‌های فعلی وجود دارد، امنیت شبکه را به سمت نرم‌افزارمحور شدن (مجازی‌سازی) سوق می‌دهد و راه‌حل‌ها می‌بایست فراگیر و همه جانبه باشد.

Automation

در سال ۲۰۱۷، بیش از هر سالی وندورها به سمت خودکارسازی شبکه گرایش خواهد داشت. شبکه‌ای امن، نوآورانه، باز و خودکار که از نظر اقتصادی نیز بهینه باشد.

Everything as a service

استفاده از CPE به عنوان XaaS در سازمان‌ها کاهش یافته و گرایش به سمت راه‌حل‌های نرم‌افزار محور می‌باشد. راهکارها کمتر به صورت مبتنی بر سخت‌افزار/CPE خواهد بود.

منبع: channelbiz.co.uk

۵ پیش‌بینی برای سال ۲۰۱۷
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *