شبکه هیبرید SDN

شبکه هیبرید SDN

یک شبکه SDN هیبرید در واقع ترکیبی از شبکه سنتی و پروتکل های SDN است که همزمان در یک شبکه کار می کنند. این مفهوم به مهندسان شبکه اجازه می دهد که تکنولوژی های SDN مانند OpenFlow را بر روی شبکه های موجود بدون ایجاد تغییرات بسیار زیاد استفاده کنند.

در یک محیط Hybrid SDN، مهندسان می‌توانند فناوری‌های SDN و پروتکل‌های معمول سوییچ را همزمان روی سوییچ‌های فیزیکی اجرا کنند. یک مدیر شبکه می تواند لایه کنترلی SDN را پیکربندی کند تا ترافیک خاصی را شناسایی و کنترل کند و این در حالی است که همزمان با این کار،  بقیه شبکه به صورت سنتی در حال انتقال ترافیک هستند.

استاندارد OpenFlow v1.3 شامل جزئیاتی درباره نحوه برقراری ارتباط بین ترافیک OpenFlow و ترافیک غیر OpenFlow است تا مهاجرت به SDN را هموار کند. این استاندارد شامل 2 نوع سوییچ OpenFlow می‌شود: سوییچ های Pure OpenFlow و سوییچ‌های OpenFlow Hybrid. سوییچ های اوپن فلو هیبرید از تکنولوژی های قدیمی و سنتی شبکه اترنت همزمان با تکنولوژی اوپن فلو پشتیبانی می کنند (شکل زیر). در سوئیچ‌ها و روترهای بسیاری از شرکت‌های سازنده تجهیزات از حالت هیبرید پشتیبانی می‌شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *