برچسب - Wireshark

نحوه کپچر کردن انواع بسته های OpenFlow در وایرشارک

نحوه کپچر کردن انواع بسته های OpenFlow در وایرشارک

وایرشارک (Wireshark) یکی از نرم افزار های محبوب در بخش مانیتورینگ شبکه می باشد. این نرم افزار در شبکه های SDN نیز قابل استفاده است. ویدئوی زیر نحوه کپچر کردن و آنالیز  انواع بسته های OpenFlow در نرم افزار وایرشارک را به شما آموزش می دهد. چنانچه امولاتور Mininet جهت ایجاد توپولوژی های مختلف شبکه روی ماشین مجازی شما نصب نیست ابتدا این ویدئو را مشاهده بفرمایید.

نصب mininet

آموزش کامل نصب مینی نت (mininet) ابزار SDN

همان طور که می دانید Mininet  یک امولاتور یا مقلد شبکه است که برای تست  شبکه های نرم افزار محور (SDN) مورد استفاده قرار می گیرد. ( اگر با SDN آشنایی ندارید اینجا کلیک کنید.) این امولاتور امکان ایجاد توپولوژی های مختلف متشکل از تعدادی میزبان مجازی، لینک و سوئیچ مجازی را فراهم نمود. (به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد این امولاتور اینجا کلیک کنید.) ویدئوی زیر مراحل کامل نصب Mininet را آموزش می دهد. علاوه برنصب Mininet شما [...]

طریقه رسم نمودار خروجی های Mininet

طریقه رسم نمودار خروجی های Mininet و Wireshark

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد این است که پس از خروجی گرفتن از mininet (برای آشنایی با Mininet اینجا کلیک کنید) و وایرشارک چگونه نمودارهای خود را رسم نماییم؟ این کار با استفاده از اکسل به سادگی امکان پذیر می‌باشد. ویدیوی کوتاه زیر روند رسم نمودار را نشان می‌دهد.