آموزش نصب floodlight-qos-beta


کنترلر فلادلایت

سلام خدمت همه شما علاقه مندان دنیای SDN. حتما خیلی از شما عزیزان از این موضوع آگاهی دارید که  نسخه دیگری از کنترلر Floodlight تحت عنوان Floodlight-qos-beta منتشر شده و سورس کدش در سایت github موجود هست. این نسخه در بردارنده پکیج کیفیت سرویس به اسم qos هست . ماژول QOS.java موجود در این پکیج، از تکنیک های صف بندی و مکانیزم های کیفیت سرویس لایه 2/3 با مدل مبتنی بر کلاس DiffServ /TOS استفاده می کند.

شما الان یه نمونه ساده از کیفیت سرویس دارین! بنابراین میتونین با تغییر این سورس کد یا ایده گرفتن از این نمونه، اپلیکیشن کیفیت سرویس خودتون رو پیاده سازی کنین…

فقط کافیه با دستورات زیر نصبش کنین و برای تست، با ارسال ترافیک های مختلف ازجمله Voice,Video … ، پارامترهای مرتبط با کیفیت سرویس مثل  Delay, Bandwidth, Jitter و… را مورد سنجش قرار بدین.

$git clone git://github.com/wallnerryan/floodlight-qos-beta.git
$cd floodlight-qos-beta
$ant
$sudo mkdir /var/lib/floodlight-qos
$sudo chmod 777 /var/lib/floodlight-qos

برای اجرا می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

$ ./floodlight.sh

و یا از دستور زیر استفاده نمایید:

$java –jar target/floodlight.jar

به منظور انجام تنظیمات مربوط به کنترلر و import نمودن پروژه در محیط eclipse مانند مراحل floodlight پیش بروید.

هم چنین با وارد نمودن آدرس http://localhost:8080/ui/index.htm در مرورگر، می توانید web GUI کنترلر را مشاهده نمایید. با مراجعه به بخش tools مشاهده می کنید که دو قابلیت Quality of Service و Firewall اضافه شده است. شما می توانید با فعال نمون این قابلیت،  تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

نکته:

۱. چنانچه پس از اجرای دستور ./floodlight.sh با خطای “could not create a java virtual machineمواجه شدید از ورژن های 7 و یا 6 جاوا استفاده نمایید.

۲. این نسخه از فلادلایت مربوط به سال ۲۰۱۳ می‌باشد و از آن تاریخ تاکنون برای آن بروزرسانی اتفاق نیافتاده است t.me/SDNCentral

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *