ارتباط میان SDN و NFV چیست؟

 

متن ویدیو:

ما واقعا به SDN و NFV در کنار یکدیگر نیاز داریم. اجازه بدید توضیح بدم. زمانی که ما در حال رانندگی هستیم، برای انتخاب لاین تصمیم‌گیری می‌کنیم. مسیرهای ممکن و اطلاعاتی از این دست، زمانی برای ما مهم می شوند
که با مشکلی در مقابلمان مواجه شویم…
(ترجمه و زیرنویس از SDNCentral.ir)

با ورود GPS دیگر نیازی به نقشه و راهنمایی های گاها مبهم دوستان نداشتیم. با این حال ما مانند قبل رانندگی می‌کنیم. حال به تلفن‌های هوشمندتان نگاه کنید که اپلیکیشن‌های هوشمندی مانند نقشه در آن وجود دارد و شما در لحظه
می‌توانید حجم ترافیک و … را ببینید. من عاشق این چیزهام کمی مثل مفهوم شبکه به نظر می‌رسد، یک مبدا و یک مقصد.

ما در مسیرها با توجه به شرایط راه ها، علائم ترافیکی و علائم مسیرها و شرایط هدایت می شویم و تصمیم های گام به گام ممکن است باعث مسیریابی مجدد شود و این خیلی خوب می‌باشد.

این مثالی از تصمیم‌گیری در خیابان‌ها بود. شبکه مبتنی بر نرم افزار به هوشمندی تصمیم‌گیری در شبکه کمک می‌کند و این می تواند آینده ی ماشین های بدون سرنشین باشد.

یک موجودیت مرکزی همه ی بخش های حرکتی را کنترل می کند. اتوماسیون به کنترل ترافیک سازماندهی شده نیاز دارد. در نظر بگیرید که وقوع یک سانحه، موجب ازدحام در مسیر شود یا توسط رانندگان بد. چه می شود اگر مسیر هایی به صورت اتوماتیک و در صورت نیاز ایجاد شوند؟ و زمانی که به آنها نیازی نیست برداشته شوند؟ همچون زندگی در یک ماتریس.

ترکیب SDN و NFV اینگونه برای شبکه شما کار خواهد کرد که تکنولوژی SDN هوشمندی لازم رابرای اتوماسیون تامین می‌کند که ما خیلی برای شبکه به آن نیاز داریم. بنابراین ما میتوانیم به صورت پویا به شرایط در لحظه پاسخ دهیم

همچنین NFV منابع بالا را در سطح خیابان راهنمایی می‌کند برای شما انعطاف پذیری فراهم می کند. حال سروبس‌های شبکه از یکدیگر و از پلتفرم سخت افزاریشان مستقل هستند که به این سرویس‌ها توابع مجازی شبکه یا همان VNFها هستند.

حالا ما برای حرکت آزادیم و هرجا که نیاز داریم، می توانیم از آن‌ها استفاده کنیم ملاحظه کردید که SDN و NFV مکمل یکدیگرند.
(ترجمه و زیرنویس از SDNCentral.ir)

این ویدیو توسط SDNCentral به فارسی بازگردانی شده و هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع SDNCentral.ir دارای اشکال اخلاقی می باشد.
منبع ویدیوی اصلی: Cisco
t.me/SDNCentral
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *