۷۵ درصد از شبکه AT&T تا سال ۲۰۲۰ بصورت Software-Defined در می‌آید


۷۵ درصد از شبکه AT&T تا سال ۲۰۲۰ بصورت Software-Defined در می‌آید

در هشت سال اخیر، ترافیک دیتای شبکه وایرلس AT&T به اندازه ۱۰۰ هزار درصد افزوده شده است که بخش اعظم آن ناشی از ترافیک ویدیو بوده است.

این شرکت در سال گذشته درخواست معماری شبکه جدیدی را برای برآمدن از پس ترافیک‌هایی شامل ویدیوهای جریان‌سازی، بازی‌های HD و رسانه‌های اجتماعی وابسته به تصاویر داده است.
شرکت AT&T می‌توانست برای مقابله با این رشد، از روتر‌ها، سوئیچ‌ها و … پیچیده‌تر و هوشمند‌تری استفاده کند اما این روش تا حدی عملی می‌باشد. چراکه خیلی زمان‌بر و گران می‌باشد.
در کمپانی AT&T روش بهتری برگزیده شد. مدلی که توسط دنیای IT طراحی شد؛ روشی که با استفاده از آن می‌توان فانکشن‌ها و توابع شبکه را از سخت‌افزارهای گرانقیمت به نرم‌افزار انتقال داد (emulate کردن سخت افزار بصورت نرم‌افزاری) و این نرم‌افزار را بر روی سخت‌افزارهای استاندارد اجرا نمود. با این روش با سرعت بیشتری می‌توان افزایش ظرفیت داد و ارتقاها را در لحظه انجام داد.
این مدل نسل بعدی شبکه AT&T می‌باشد که از SDN و NFV قدرت می‌گیرد. برنامه AT&T استفاده از معمای software-defined و مجازی‌سازی و کنترل ۷۵ درصد شبکه تا سال ۲۰۲۰ می‌باشد تا بتوانند از پس رشد نیاز‌های دیتا و ویدیویی کاربران برآیند.

 

منبع:

att.com

t.me/SDNCentral
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *