جعبه سفید یا White Box چیست؟


جعبه سفید یا White Box چیست

جعبه سفید یا White-Box در واقع یک سوئیچ شبکه است که از قطعات استاندارد مجزا اسمبل شده است.

این سوئیچ از چیپ های آماده در بازار ساخته می شود. اگرچه این سوئیچ ها امکانات زیادی مانند سوئیچ های اختصاصی سازندگان تجهیزات شبکه ندارند، اما بسیار ارزان تر هستند و به همان اندازه سریع می‌باشند. همین موضوع آنها را به رقیبی برای سوئیچ‌های شرکتهای دارای برند تبدیل می کند. ( در اصطلاح بازاریابی، جعبه سفید(white box) به محصولاتی گفته می شوند که برند خاصی ندارند.)

این سوئیچ ها ممکن است به صورت کاملا خام (Bare-Metal) و بدون نرم افزار فروخته شوند و یا اینکه دارای حداقل نرم افزار ممکن باشند. مزیت این سوئیچ این است که هر شرکت و سازمان می تواند آن را دقیقا مطابق با نیازهای اختصاصی خودش برنامه ریزی کند. عموما از این نوع سوئیچ در شبکه های نرم افزار محور (SDN)  استفاده می شود.

به طور خلاصه می توان گفت مفهوم شبکه SDN این است که لایه کنترلی از لایه تجهیزات فیزیکی جدا شده است و به صورت مستقل عمل می کند (به منظور آشنایی بیشتر اینجا کلیک کنید). در یک شبکه مبتنی بر SDN ، سوئیچ‌های جعبه سفید می توانند برنامه ریزی شوند تا از پروتکل OpenFlow یا دیگر پروتکل های موجود پشتیبانی کنند و به وسیله آنها جداول روتینگ (Routing Tables) و ارتباطات روتینگ (Routing Connections) را ایجاد نمایند.

به علت انعطاف بسیار بالای این سوئیچ ها، می توان از آنها در گستره وسیعی از ابزارهای مدیریت متن باز مانند OpenStack, Puppet و Chef استفاده کرد.

منبع:

http://searchsdn.techtarget.com

t.me/SDNCentral
 

(2) دیدگاه

 • Avatar
  انیس قاسمی پاسخ

  سلام خسته نباشین..خواستم بدونم که white box با open box فرق دارن؟
  ممنون میشم ک راهنماییم کنین

   
  14 آذر 1396 در 9:32 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *