بکارگیری تکنولوژی SD-WAN شرکت Vmware، توسط شرکت SP Telecom


نرم افزار VMware NSX، پلتفرم امنیت و مجازی‌سازی شبکه برپایه معماری SDN است که پس از خرید Nicira در سال ۲۰۱۲، به مجموعه محصولات شرکت VMware اضافه شد. این خرید،vmware را به دنیای SDN و NFV، رهسپار کرد.

راه حل جداسازی توابع شبکه از دستگاه های فیزیکی، از یک منظر، شبیه به جداسازی سرورهای مجازی از سرورهای فیزیکی است. به منظور جداسازی شبکه مجازی از شبکه ی فیزیکی سنتی، NSX بطور طبیعی ساختار شبکه سنتی را  (شامل پورت ها، سوییچ ها، روتر ها، فایروال ها) در فضای مجازی باز آفرینی می‌کند. در راهکارهای سنتی امکان مشاهده و تماس با پورتی از سوییچ که سرور به آن متصل بود، وجود داشت اما حالا این امکان وجود ندارد. در واقع، هنوز این ساختار با  VMware NSX، وجود دارد، اما بدلیل مجازی سازی، دیگر امکان تماس فیزیکی با آن ها وجود ندارد. به همین دلیل است که گاهی اوقات درک شبکه مجازی، پیچیده تر و سخت تر می‌شود.

شرکت VMware، در سال 2017،  اقدام به خرید شرکت VeloCloud  کرد. VeloCloud ، به عنوان شرکتی پیشرو در SD-WAN است  که ارائه دهنگان خدمات را قادر به ارائه ی اتصالات WAN امن می کند. VMware NSX SD-WAN  به همراه VeloCloud، یک مولفه ی کلیدی از شبکه های ابری مجازی است و به دلیل همپوشانی زیادی آن  با NSX Data Center و NSX Cloud،  مشتریان را قادر به توسعه ی  سازگاری در شبکه ها و اعمال سیاست های امنیتی از مراکز داده به شعبه ها، می کند. همچنین این امر،  امکان استفاده از پهنای باند اینترنت سیمی یا بی سیم را بدون استفاده از پروتکل MPLS، برای ایجاد شبکه های WAN بوجود می آورد و ازاین طریق باعث افزایش پهنای باند، دسترسی بهتر به ابر، درج سرویس، کاهش هزینه ی پهنای باند، افزایش توان عملیاتی و قابلیت اطمینان بیشتر خواهد شد.

شرکت های SP Telecom و VMware، اولین سرویس SD-WAN سنگاپور را، بر اساسVMware NSX SD-WAN ، توسط VeloCloud راه اندازی می کنند. این اقدام، بازاری از شبکه های WAN، با ویژگی هایی همچون تاخیر کم و مستقل از زیرساخت فراهم خواهد کرد.

این همکاری، شرکت SP Telecom را برای مواجهه با رشد تقاضای مشتریان، توسعه می دهد. خدمات SD-WAN جدید، به کسب و کارها اجازه ی خودکار شدن و همچنین اجازه ی اولویت بندی ترافیک های حیاتی، به منظور انتقال سریعتر و اتصالات ایمن را می دهد.  ترکب دو شرکت SP Telecom و VMware ،  سادگی و انعطاف پذیری بیشتری را برای پشتیبانی خدمات مجازی از ابر، اتصال شعب دفاتر و کاربران سیار، به هرنوع مرکز داده ای، مانند شرکت، ابر  یا نرم افزار بصورت یک سرویس را، فراهم میکند.

منبع:

https://www.telecompaper.com

https://globenewswire.com

https://www.sdxcentral.com

  t.me/SDNCentral

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *