AT&T برای ادغام SD-WAN و 5G با VMware همکاری می‌کند


AT&T و VMware در حال شراکت برای پیاده‌سازی قابلیت‌های 5G در SD-WAN می‌باشند. AT&T این مورد را “ترکیب تحول‌ساز” نامیده است. بدین معنا که کنترل بهتری را هم به نرم‌افزار SD-WAN و هم به شبکه سلولی اضافه می‌کند.

AT&T دو محصول SD-WAN دارد: یکی از آن‌ها SD-WAN مبتنی بر نرم‌افزار (network-based SD-WAN) می‌باشد که در ابتدا در ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و در سال ۲۰۱۸ در بیش از ۱۵۰ کشور توسعه یافت و مورد بعدی over-the-top SD-WAN‌ می‌باشد که مبتنی بر VeloCloud SD-WAN شرکت VMware می‌باشد. هردوی این‌ها از فناوری VMware‌ استفاده خواهند کرد.

AT&T اظهار می‌کند که ترکیب SD-WAN و 5G در دو سطح می‌تواند موجب انعطاف‌پذیری و مدیریت بهتر اپلیکیشن‌ها در لبه شبکه شود. این شرکت با بکارگیری این رویکرد جدید قادر خواهد بود تا برای کاربردهای بسیار حساس به تاخیر (ultra-low latency) از جمله certain floor robotics، یک اسلایس ایزوله شبکه و همچنین برای کاربردهای با حساسیت کمتر از جمله edge compute services اسلایس دیگری ایجاد کند.

نبرد جدید Cisco و VMware

همچنین Verizon، رقیب سرسخت AT&T، بصورت مشابهی شروع به همکاری با شرکت سیسکو نموده است. این دو شرکت اذعان نمودند که سرویس‌های شبکه مجازی Verizon از تجهیزات 5G شرکت سیسکو تحت عنوان پلتفرم Viptela-based SD-WAN، پشتیبانی خواهند کرد.

منبع:

t.me/SDNCentral

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *